Yasemin Bayazit Hassan klasik homeopatiye 2005'de kronik hastaliginin iyileşmesi ile ilgilenmeye baslayıp 2008-2009'da İstanbul'da Homeopati Dernegi'nin acmis oldugu sertifika programini bitirmistir.

2009- 2012 yillari arasinda Avustralya Endeovour College of Natural Health'de 4 yillik Advanced Diploma of Homeopathy eğitimini tamamladı.

2014-2015 de Ingiltere Allen College'de Post Graduate Diploma in Homeopathy eğitiminde; homeopatik uygulamalarda görülen engeller, miasmatic yaklasım, alopatik ilaç bağımlılarında homeopatik uygulama ve organopathy Dr. S.K. Banerjea'dan öğrendi.

2016 Ocak ve Subat; Bengal Allen Medical Institu Calcutta Kliniginde  Dr. Subrata K. Banerjea ve  organizasyonunda birbirinden farkli yuzlerce hastalik durumlarinda ve ileri patholojilerde homeopatik uygulamaları gözlemleyerek kayıt etti.

2017-2018 yıllarında Rajan Sankaran ile Sensation Method üzerine çalışmalar yaptı.

 

Ayrıca katıldığı seminer ve on-line kurslar aşağıdaki gibidir.

“Sensational Homeopathy” seminar by Mahesh Gandhi

“Modern Obstacles to Cure &Toxicity 4 Sessions” by Jon Gamble

“Organotherapy, Drainage and Detoxification” by Dr. Joe Rozencwajg

“Case Solution” by Jeremy Sherr

"Sensational Homeopathy Seminar" by Alize Timmerman

"Rose Quartz" webinar by Peter Tumminella

“Lac Humanum” with Patricia Hatherly

“Homeopathy & Mental Health” by Ann Manning & Kerry Schweigert.

"Miasms and Diabetes" with Dr. Farokh Master

"Introduction to Homeopathic Map System" with Drs S & B Joshi

"Positively Promoting Homeopathy" with Mani Norland

 

Yasemin, aktariye ürünleri alanında yaptigi 20 yıllık ticari hayatı boyunca, doğru kullanıldığında şifalı bitkilerin insanlar üzerindeki iyilestirici etkisini gözlemlemiştir. Bu süre içerisinde tedavi ve iyileştirmeye ilgi duymuş, Aromaterapi, Fitoterapi ve Massage Terapi kurslarini tamamlamıştır. Ayrıca, Avustralya'da yaşadığı yıllar içerisinde 2013 de IVHHD Certificate in Meditation Teaching & Holistic Counselling, IVHHD Certificate Chair Yoga Instructor elde etmiştir.

Avustralya'da homeopatik practitioner olarak çalışırken, Yeni Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve SBS'de radyo konusmaları yapmıştır.

Yasemin Bayazit Hassan, Australian Homeopati Kuruluşlarına (AROH, AHA) kayıtlı profesyonel homeopattır.

 

Copyright ® 2016  Yasemin Bayazıt Hassan  -  Homeopat

 

Bu site tamamen bilgilendirilmek için hazirlanmis olup, bir tedavi protokolunu savunmak amacini tasimamaktadir. Sagliginiz ile ilgili teshis ve tedavi edilmesi gereken durumda lufen doktorunuza basvurunuz. Baska bir tedavi yontemine gecmeden once doktorunuzla konusun ve surekli kullandiginiz ilaclari birakmaya kendi kendinize karar vermeyin.

Tüm yeniliklerimizden. gelişmelerden ve yayınlarımızdan e-posta adresinizi bizimle paylaşarak haberdar olabilirsiniz.

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.