Synergy Software – Turkiye temsilcisi

Homeopatik software programlarını homeopatiyi öğrenmeye başlarken kullanmaya baslamıştım. Daha sonra ileri derece eğitime geçtiğimde de Homeopatik Repertorilerin yapısını ve birbirlerinden farkını öğrendim. Hocalarımı repertorize yaparken gözlemledim, araştırdım, soruşturdum ve Synergy Profesyonel Homeopatic paket program MacRepertory ve Reference Works de karar verdim. Uzun zamandır kullanıyorum ve Türkiye temsilcisiyim.

 

Synergy Homeopatic (Kent Homeopatic Associates) tutkulu ve ünlü homeopatlardan olusan bir grup olup, homeopatiye disiplinle ve yenilikci anlayışla hizmet veren uluslararası bir şirkettir. Güvenilir, kapsamlı homeopatik yazılım ve öğretim araçlarının geliştirilmesi yoluyla homeopati uygulayıcılarini, öğretmenler ve öğrencileri güçlendirmeye adanmıştır.

 

1986 yılında David Warkentin ile başlayan homeopatik bilgisayar yazılım yine onun mukemmel tasarımı ve ilham ekibinin yardımı ile şimdi MacRepertory ve ReferenceWorks olarak homeopatik vaka analizi yapmak icin ideal geniş bir programdir.

MacRepertory ve ReferenceWorks'un dünya çapındaki gelişmiş homeopatik teori ve pratiği hem doğrudan, hem de vizyoner homeopatlar ile desteklenmektedir.

MacRepertory

ReferenceWorks

Ayrıntılı Bilgi

Eğitim ve Workshop

Referanslar

 

MacRepertory, homeopatik vakaları repertorize etme aracıdır. Zamandan tasarruf ederek her durumda kolay analiz etmeyi, rubrik seçimini ve anında materia medicadan kontrol etme firsatı ile, Homeopati uygulayıcılarının remedi seçiminde güven duymasını sağlar. Bütün bunlara harika bir sekilde dizayn edilmiş grafikler programa ayri bir keyif katmaktadır.

 

MacRepertory Professional ve MacRepertory Classic olmak üzere iki versiyondur. Her ikisi de güçlü araçlar olmakla beraber, fark olarak MacRepertory Professional'ın daha gelişmiş özelleştirme ve analiz özellikleri vardir. Altı farkli sürümünü (Edition) keşfederek ihtiyaçlarınıza uygun yazılım kombinasyonunu, kaynakları ve fiyatı bulabilirsiniz.

 

Bu programin dışında başka neye ihtiyacin olacak?

 

•  Masanizda kitap gibi görünen, ekrandaki MacRepertory’i kullanmak da hiç zorlanmazsın.

•  Eski terminolojide kaybolmadan 35 e kadar ulaşan repertory seçeneği ile tam olarak istediğin belirtiyi (symptom) bulmak cok kolay.

•  Sadece bir dokunuşla seçtiğin rubrikleri analiz panosuna (clipboard) ekleyebilir,

•  Toplanan rubrikleri ve gelen remedileri panoda görüp, başka bir şey eklemeden veya çikarmak zorunda kalmadan, etrafında oynayarak hangi remedilerin geldiğine bakabilirsin.

•  Seçimini Materia Medicadan kontrol edebilir ve remedileri daha fazla keşfetmek icin kolayca farklı Materia Medikalara hareket edebilirsin. Boericke’den, Boger’a ve Phatak’dan Morrison’a, eğer ihtiyacin varsa Scholten ve Vermeulen’de var.

•  "Geri" tuşlarına basmaya gerek kalmadan programı kullanılarak etrafında kolayca gezinebilirsin. Tek bir tıklama ile herhangi bir pencereye gitmek için araç paletini kullanabilirsin.

 

Eğer kolayca remedy hakkında bilgilenmek istersen:

 

•  Remedinin bütün belirtilerini (symptom) bulabilir ve tek belirtiye kadar görmen için bunlar yeniden düzenlenir.

•  Konsept grafiğini kullanarak her remedinin hangi patolojilerde odaklandığını, duygusunu, modalitilerini bulabilir, boylece kişi için sectiğin remediyi başka remedilerle ayırıcı tanı yapabilirsin.

•  Bir remedy hakkında küçük bir belirsizlik var, emin degilsin ve araştırman gerek. Senin remedi hangi kitapda olup olmadığını görmek için her birini ayrı ayrı kontrol etmek zorunda kalmadan hemen bir kitapdan başka kitaba geçebilirsin.

•  Bir remedinin ana motifini yani temasini mi merak ediyorsun? “Mrills themes” i kullanarak; aramanı hangi rubric kapsayacak veya hasta tarafından getirilen temayı bulabilirsin.

•  Araştırma aracı ile Stramonium bütun korkularını, veya Kali Phos ve Phos arasındaki farkı veya Calcarea Carbonica ve Asterias Rubens arasındaki benzerlikleri bulabilirsin. Kelimelerin profillerini yaparak, “at” ile ilişkili her rubriğin ana remedilerine fokuslanabilir ve tüm mantarların eşsiz sanrılarına ulasirsin.

•  Rajan Sankaran’ın yaratıcılında tanımlanan “ailelerin karakteristik ortak ozelliklerini” MacRepertory ailesi araçlarında bulabilirsin.

•  Miasm’dan natural kingdom’a; Vega’s Boxes’dan Massimo’s ailesine MacRepertory’nin consepti 1800 grup remediye kadar uzanir. Sadece bir tiklama ile syphilitic remediler, veya yılanlar, veya natrums’dan oluşan analizlere fokuslanabilirsin. MacRepertory en iyi reçeteyi yazabilmene yardımcı olmak için 100'den fazla özel aile grafikleri içerir.

•  Ve daha bir çok istatistiki/ analitik ozellikleri, çeşitli grafik seçenekleri (küçük remediler, nosodes, polycrest gibi…), cross referanslari, fokuslanarak düşünmene yardimci olan görsel yaklaşımı ve, ReferenceWorks’un 800 den fazla Materia Medica’sindaki remedilerine ulaşarak rahatca benzeri (similimum) bulman MacRepertory ve ReferanceWorks ile artık çok kolay.

ReferenceWorks, 850 ciltlik materia medicasi, yeni ilaç denemeleri (proving), iyileşmiş vakalar, en eski kitapdan az bulunana ve dergileri ile geniş; araştirma ve analiz sistemi ile de dünyanın en zengin homeopatik kütüphanesidir. Programın güzelliklerinden biri de; kolayca, anında durum icin, en olası remediyi bulmada bu kapsamli kütüphanede hastanızın kendi sözleriyle arama yapabilirsiniz.  Ayrıca süper rubrikler oluşturabilir, yüzlerce remediyle grafiksel sonuçlar görüntüleyebilir ve grup/aile grafikleri oluşturabilirsin.

 

•  Repertorinin rubriğinde çıkan remedilerin olabilirliliği için çelişkiye mi düştün; ayni rubrikle daha geniş bir arama ile ReferenceWorks’a baş vurabilirsin. Yani, kendini Repertory rubrikleri ile sınırlandırılmış hissetmezsin. Homeopati literatüründeki yeni bilgiler, yeni ilaç denemeleri (proving) ve yeni iyileşen durumlar sürekli güncellenerek ReferenceWorks’dedir. Repertorinin gelecek sürümünü (Edition) beklemeden homeopatik güncel bilgilere ReferenceWorks ile ulaşırsın.

•  Repertorize sonucu çıkan tabloda remedi benzer (similimum) göründüğü halde specific bir rubrik yeterince remediyi desteklemiyorsa ReferenceWorks yardim edecektir. Ortaya çıkan remedinin ait olduğu ailenin başka bir remedisinde bu spesifik rubriği bulabilirsin. (Aile/grup özelliği)

•  Repertory küçük rubriklerden oluştuğu halde, ReferenceWorks’da hastanın kendi cümlesinin tam karşılığına gelen remediyi bulabilirsin.

•  Eger tam olarak hastanin duygu ve hissettiklerinden emin değilsen. Ifadesinde tam bir netlik yoksa, ve birbirine benzer kelimeler kullaniyorsa; Referenceworks’a bu bütün kelimeleri yazarak rahatlıkla arama yapabilirsin.

•  Repertorize sonucu çıkan tabloda gelen benzer remedi, hastanın tekrarlayan bir rüyasını içermiyorsa, buna ait rubriği ReferenceWorks’dan arayıp bularak remediden tamamen emin olabilirsin.

•  Grup/harita özelligi ise bu programa harika bir farklılık katıyor. Kali, Calc, Natrum gibi birçok grup remedilere ait çeşitli belirtilerin (symptoms) hangi remediye ait oldugunu grup/grafik içinde bulabilirsin. Yani grup remedilerin kendi içinde ayırdedici belirtilerini tablo üzerinde görerek birbirleri ile kiyaslarsın. Burada, çok az kullanilan (lesser known) bir grup remedisinin hastaya has (peculiar) bir belirtisi ile örtüştüğünü bulabilirsin.

 

ReferenceWorks, kullanıcı dostu yaklaşımı ile 3000 remediyi ve kaynak-madde açıklamalarını kapsayan yüzlerce kitaba tıklayarak ulaşabilirsin. Ayrıca online arama sağlayan web sitesi bağlantıları sayesinde bu mevcut bilgi tabanını genişletmek mümkündur.

ReferenceWorks iki versiyonu mevcuttur. ReferenceWorks Profesyonel ihtiyacın olan tüm gelişmiş arama, genişletilmiş grafik ve analiz araçları sunarken; temel bir bilgi aracı ve arama seçeneklerini istiyorsan ReferenceWorks Klasik idealdir.

 

En karmaşık homeopatik vakaları çözmek artık parmaklarınızın ucunda. MacRepertory, ReferenceWorks ve ' akıllı ' arama algoritmaları ile hizli sonuca ulaşma bundan daha kolay olamazdı.

 

Yasemin, Turkiyede, Synergy Yazılımı kullanmak isteyenlerin, öğrenim, dönemsel gelişim, ve bütçesine bağli olaraktan, hangi sürümün uygun olacağını karar vermenizde yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

MacRepertory ve RefenceWorks, basit Classic versiyon veya daha genis uygulamalari ile Professional versiyona sahiptir.

 

Her programa, aynı zamanda ana kitaplar veya kapsamlı bir Kütüphane olarak başlayabilir ve ihtiyaciniza göre tek tek kitap ekleyebilirsin.

 

MacRepertory ve RefenceWorks birbirinden bağımsız çalıştığı için ayri da satın alabilirsiniz. Fakat uygun eşleşmiş ve mix combinasyondaki farkli sürümler (Edition) maddi olarak daha değerlidir.

 

Program paketlerine Materia Medica’dan tek kitap veya en son repertory ekleyebilirsiniz. Boylelikle, daha küçük bir program paketi ile baslayabilir, zaman içerisinde gerek kütüphane olarak gerekse fonksiyonel olarak upgrade edebilirsin. Ama bunun biraz daha fazla maliyet getireceğini de unutmamak gerek.

 

Baslangıç icin, Akademi ve Naturopat sürümleri harika olup kapsamlı bir sekilde oynamak ve temellerini öğrenmekle beraber ucuz bir seçenekdir.

 

 

Daha fazla bilgi icin:  Yasemin Bayazit Hassan    Tel: 0 532 321 98 28        E-mail: sy-bayazit@hotmail.com

 

 

Program bilgileri için:

 

Synergy Brochure         MacRepertory Libraries         ReferencesWorks Libraries

 

 

EĞİTİM VE WORKSHOP

 

Synergy Homeopatik Software’i kendi kendine incelemekten hoşlanirsan, Synergy youtube channel’de birçok eğitim videolari bulabilirsin. Yine de alternatif olarak; özel bir vaka üzerinde çalışırken veya nasıl calıştığı üzerine egzersiz yaparken sormak istediğin bir durumda Yasemin yardımcı olmaktan memnunluk duyacaktir.

 

Eğer bireysel eğitim almak veya grup eğitimlerine katılmak istersen lütfen iletişim kurun.

 

 

 

MacRepertory ve RefenceWorks kullanıcısı Homeopati ustalarımız.

Copyright ® 2016  Yasemin Bayazıt Hassan  -  Homeopat

 

Bu site tamamen bilgilendirilmek için hazirlanmis olup, bir tedavi protokolunu savunmak amacini tasimamaktadir. Sagliginiz ile ilgili teshis ve tedavi edilmesi gereken durumda lufen doktorunuza basvurunuz. Baska bir tedavi yontemine gecmeden once doktorunuzla konusun ve surekli kullandiginiz ilaclari birakmaya kendi kendinize karar vermeyin.

Tüm yeniliklerimizden. gelişmelerden ve yayınlarımızdan e-posta adresinizi bizimle paylaşarak haberdar olabilirsiniz.

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.